Leden 2013

Zvrat

23. ledna 2013 v 19:46
"Tak to teda ne!" vijekla Nertis aniž by pomyslela na spící Elen."Sssss!" Ehnala se ELis."Ten sraz se změnil naa zítřek, protu to jsem, nechci abyjsi zase něco vyvedla.."Kleskla hlasem její setra a podívala se jí do očí."Byde tam i Mariaz?" zeptala se ještě Elis."No, protu to taky jsem.....no..víš...Mariza..ona..zmizela.a.." Elis ji ta nenechala ani doříc a už ji bylo všechno jasné, Musí najít Marizu než bude pozdě."Počkej Elis, průchod se otevírá za 10 minut, nech to na zítřek, dostaneš rozum."
"Ne, to teda nedostanu, Mariza je má matka, ale tvá ne, a pokud mišlýš toho šmejda, vyřídímsi ti kdyštak sama!"
Elis, dostaň rozum, ta holka potřebuje Matku, a né zpěhli ci světě o kterém ani ň neví!"Nertis se podívala směrem k Elininým d veřím a smutně dohlesla"..Norissa, je spět, nemůžeš ji tu nechat, jako jediná z nás tří v tomto světě vyrůtala a ví co je za hranicemi.." na sucho polkla a se sklopenou hlavou se podívala na svou nevlastní sestru.
"Nemám čas se s tebou dohadovat, sej toto Eleně a hlídej ji!" V tom hodila přívěšek přímo Nertis do dlani a jen zafouklo a byla prič.

RÁNO

"Jé, ahoj tetičko Neris, kde je máma?" Zeptala se Elen a prolnula si čerstvě rozevřené oči."Tvá matka muse na chlíli odjet, ale neboj brzy je vrátí, alespoň doufám..." vtom už to Elen nevidržela a křikla"Já to ho vašeho brzy jistě doszvíš se už mám pokrk co se tu to děje a co je na tý knize pravdy?!!" Nertis se na ni podívala dětskýmna očima a pravila" Už brzy se to dozvíš, dnes večer." zadívala se do Elininé bražny na tlustou knihu psanou vlastnoručně Elis.

"Elen!, c´víš co je za den? čtvrtek! Dvojí dávka, + zítra je výtrvarka!" Vijekla nadšeně Jess. "Já vím, vím a vííííím., ale jetu ještě něco , Teta Netris mi řekne co je na tý knize pravdy!Elen se rozzářila, při představě louce na které klusají jednorožci a obávané Elis která zachránila celý svět, nevěděla co na to má říci.
"Elis, tak se tak už nepvař jsme už skoro už školy" řekla ji její kamarádka proto že ten výraz byl oopravdy tupý.

Pravda

19. ledna 2013 v 23:04
Elen hodila tažku z ramene a spadla na postel. Se zevřenáma očila jesnou rukou zahmatala pod polštář ale kniha tam nebyla. To už její matka-nebojácná, na kppii stejná ale starší také začínající na E, Elesis řekla "Zabavujese" a knihu hodila ze schodů. Elen už už vztala ukdyž vtom ji opět matka napomenula"Je načase znát pravdu Elen..." Posadila se vedle ní, rozpustila si vlasy a stejně ledové oči najesnou jako by zkameněly, méně ci tu....to už Elen věděla že je zle a zak si znovu lehla. Matka ji přestala probodávat ophladem a řekla" Ten příběh...je jen pohádka ale pravdu zná jen málokdo.....Bylo nebylo za horami v jednom lese se natodili dvě malé vlčice elis a Norissa. Byly to dvojčata avšak né jen vlčata byly to lidé se schopností komunikovat s vlky. jejich starší sestra Nertis to neuměla ale byla více..no protě byla vímečná. A jednoho dne se stalo že se Elis ocitla ve selkém kameném palaci to už ji byly 3 roky když poprvé potkala Wetta, tehdy,no,hmm...Ještě nezašiděvělého a mocného pana království. Ten ji se vší láskou příjmul, pak potkala Kate sirotka, Wett ji věnoval větší pozornost než Kate.........."Elisis se podívala a uviděla sladce spíci dcerku, pomalu ji pod polštář vsunula jinou knihu a potichounku odešla. "Spí?" zeptal se ji ženský hlas. "Ano" odpověděla trpce. "Proč jsi ji to sakra říkala a proč si ji vubec davala tu knihu?!" opět na ni neznámá zautočila. "Má právo vědět pravdu a ty milá sestřiško by ses taky furt nemusela schovávat ve stínu"
"Nemusela, ale Děláš chybu Elis, odešla si z tama aby tvá dcera vyrůstala normálně, místo toho má NAŠEHO světa plnou hlavu! A vi vůbec kdo je její otec?"
"Ne, ani se to nedozví,jinak Nertis dveře jsou támhle"
"Děláš chybu"
---------pokračování příště(omlouvámse na pravopis nejsem

Sen

19. ledna 2013 v 22:44
"Světlo svítalo pomalu k nebi a malá, šestiletá holčička Elen byla na louce plné růží" "Mááááámi!Ale mě už bude sedm!" vyjekla Elen na Její matku. "Tady máš knihu, chodíš do druhé třídy umíš číst, tak si ju přečeti"odpověděla matka "A mááámi o čem to je?" zatázala se Elen "O dívce, která byla vyvolenou a měla zachránit svět, ale nevěř všemu co čteš, na knize najdeš pravu i lež, ztačí je mít sen." Poté co to dořekla zdasla lampičku a dala své dcetce pudu na doubrou noc.

o 7 let později

"Elen!!" vykřikla Jess(její nejlepší kamarádka). Elen se zastavila a Podívala se scíme modro-šedýma očima na Jess. "Coje?" zeptala se znuděně. Jess nečekala ani vteřinku a zeptala se na to samé co minulý, předminylý atd. týden. Proč jsi tak unavená?Zase jsi tu knihu četla po 196??" Elen byla na tolik unavená že řekla jen"202."a hned dodala"Matka mi říkala že je n a té knize kus pravdy, ten svět o kterém se tam píše, to jak po loukách přezden pobíhají jednorožci a vnoci vyjou vlci to není jen tak...a o té Elize(Elis, Eli-z/s-n,Elizabeth...) " Ty hlupačko a anini si nevšimneš jak po tobě kouká celou biologii Jack?!" naštvala se kamarádka. Tspletla sis řadu, já JENOM viděla jak se dívá na Christine z ředy předemnou, potřebuješ očního.." otočila se a vydala se k domovu. Vtom opět zareagovala Jess." Póčkat ty potřebuješ očního né já, vsadímese? Jack má za měsíc narozeniny a s nimi i oslavu...." Elen už byla na tolik unavená že ani hudbu nemohla vystát.Dala si klapky na uši v mrazivé zimě a s ignorací Jess je vidala k své oblíbené věci, postel.

ŠKOLA

11. ledna 2013 v 18:00
Jak to chodí:
Taky vám příde že se někdy ve škole cítíte dobře?
A né z učení, nebo dobré známky....ale z kamarádů..
Pak se z ničeho nic ztane že najednou se proti vám obrátí..co dělat?
Poradím má celoživotní zkušenost i ta dnešní.. :/


Vítejte

10. ledna 2013 v 15:32
Blog se právě upravuje