Západ slunce

24. září 2013 v 16:01 | Elis |  Zatmění slunce
"Vidíš tu knihu? Je to něco jako brána nekonečných listů. Příběhy se sem píšou nekonečně dlouho, ale nemůžeme je vidět, v každém světě se odehrává něco jiného, ve světě lidí, ve světě poníků, ve světě fantazie, ve světě mravenců... cokoliv má děj je zde zapsáno, celé naše životy jsou tady zdokumentovány" "všchy?" "ano všechny, jednou tohle bude tvoje.."

První část: Západ slunce


Bylo či nebylo? Bylo.. bylo a je..


Další nudný den. Pomyslela si Suney a dala si tašku přes ramena. POdívala se jesli má všechno a pomalu zavřela dveře od domu. "Hele, to je ta opoždělka!" ozval se smích o kousek dál. Suney sklonila uši a vydala se po prášité cestě.

Uviděla velká pozlacená železná vrata s nápisem Střední škola. "Hej, zaostalko! Co budee dneska!" vykřikla na Suney jenka klisna. "Neříkej mi tak!" zařvala na ní na oplátku. Klisna pokývla na svojí patru ať chvíli počkají. Přšila až k ní. Byla tak blízko že bylo slyšet jak jí tluče srdce"NIkdo mi nebude poroučet" procedila zkrze zuby. "já.. já" nevěděla co má říct, sklonila hlavu a vydala se do třídy. "Trapas!!" zařval jeden poník ze jejich party.
Suney seděla v první řade, sama. Nikdo neseděl v první řadě jen ona. Viděla ostatní poníky jak na chodbě běhají sem a tam, aby byly rychle ve třídě "Pohni Glace!" vykřikl jeden"za chvíli zvoní!!". Suney se ohlédla dozadu, Besvell, oblíbeňkyně a třídní kráska seděla na lavici a vykládala zase kousek svého "těžkého života". Suney si vytáhla věci na lavici, přitom ale nemohla myslet na to co jí říkají.. Hej, ty spoždělko! Hahaha! koho to tady máme? žeby ta malá klisnička co ještě nemá značku! co je to za poníka? je prakticky dospělá a nemá svůj osud!! ale příchod učitelky jí vytrhl z myšlenek
"Dobrý den třído" řekla tmavě modrá klisna se světle žlutou dlouhou hřívou a začala jim diktovat
Danou látku.
Když se ozval zvonek všichni vyletěli ven. Jen Suney si teprve začala balit věci, nechodila na obědy ve škole už jí dost stačilo že se tu musela ukazovat. Celá znechucená vyšla se třídy že si ani nevšimla že někdo proti ní jde. Nevšimla až do té doby než narazila do klisny která šla před ní. "Sakra!" řekla klisna a zašala zbírat věci. "Moc se omlouvám"řekla Suney a zohla se aby jí pomohla. "To je vpohodě, začetla jsem se" zasmála se klisna. Suney to trochu překvapilo, byl to první poník který se s ní Bavil "Ty sem chodíš na školu? Nikdy jsem si tě nevšimla" řekla Suney a zadívala se na ni. "Jo, do devíky ale letos budu přestupovat, mám to moc daleko a dojíždím".
"odkud že musíš jít jinak, vždyť stední je i u nás ve městě"
"Bydlím na Derlonském zámku, v okolí je jedna preztižní střední a rodiče mě tam poslali" Suney na ni vykulila oči "Na zámku?!"
"Ano, jsme šlechtická rodina" začervenala se "Jo a promiň jsem Glace Rose"
"Pravda, zapoměli jsme se přředsavit jsem Suney"
Suney viděla jak Glace sjel pohled "ta bez.."
"ANo, ano!" řekla naštvaná Sun. Myslela si že konečně našla na škole člověka co jí pochopí ale asi ne.
"Promiň, je mi to líto, ale i bez toho se dá žít, i bez cuite marku můžeš kdo ví co dokázat, já ho dostala krátce po narození.. a přitom jsem nic neudělala.."
"Lepší než ho nemít vůbec a neslyšet každý den jak ti říkají že jsi vadná, sorry ale už musím" řekla otráveně a zamáchala křídly
"Tvrdohlavá" usmála se Glace a zase se ponořila do čtení 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lea Lea | 27. září 2013 v 17:30 | Reagovat

Wow. Něco bych chtěla jako ty. ♥_♥

2 Elis Elis | Web | 28. září 2013 v 12:01 | Reagovat

[1]: ?? :D nechceš si sem přihlásit do toho příběhu jednoho extra ponyho? pony exuzive protebe že jsi mi to okometovala, jen né alicorna prosím, a pegáska taky prosím né :/ už mám 2 pegasy a jednoho zemsýho a jedoroha tak si byber roh  nebo nic :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama