Dušičky

2. listopadu 2013 v 23:27 | Elis |  Svět Příběhů
heh jsou snad dneska u nás? O.o měly by být.. prostě jsem dneska byla v Tišnově (hurey!) kde bývám 2x do roka, když je tam výstava minerálů, mám z tama boží ulovky (jsem šutro manijak kdo neví) jinka téma "dušičky" se bude tákat příběhu, bude tu pár úryvku aneb. co se stane když jsou ten den dušičky


Kniha 1. SP- Ledové Srdce

Vítr se zvedl a bylo ucítit že zima už čeká na poslední znamení aby mohla otevřít své chladné a půvabné dveře.
Tiché šlapání po lesní cestě a šustění keřů a jasně bílou srst. Pomalu se slunce vydávalo na dovolenou a noc se chystala ujmout své vlády "končně" řekla udýchaně Kaira a zpatřila starodávné hřbitové dveře. Se zavrzáním je otevřela a vešla dovnitř.
Bylo tady tak prázdno, prošla kolem pár hrobů a dostala se do prostřed kde byla cesta. "I mrtvý si zaslouží trochu pozornosti" řekla potichu a popošla dále. Z těch desítek náhrobků se zahřívala o plamínek svíčky jen malá hrstka. Když došla až na konec uviděla jeden velice starý náhrobek. Sedla si před něj a z brašny co měla přes krk si vzala svíčku. 4istě bílou svíčku kterou položila před náhrobek. Pak se zadí¨vala na svíčku která v zápětí vzplala. Na jejím knotu se objevil modrý plamínek. Kaira se usmála a otřela se o náhrobek, poté si vedle něj lehla." Chybíte mi, ale brzy budeme zase všichni spolu" řekla potichounku a pak zavřela očiomg, mě se dneska zdálo o hřitově a o škole xDD


Kniha 5.

Kate pomalu přistoupila k pomníku kde byla znázorněna vlčice stojící ve větru jak její srst vlaje. Nadechla se a položila před něj svíčku. Ellen se nalepila na Madalim která ji řekla do ucha "Klid, klid..". Kate se ohlédla na Jamese a Wetta. Trošku se usmála a podívala se na Sofii. Ta jen uhnula pohledem. Wett se zadíval na hvězdy. Ellen už začínala cítit jak se jí draly slzy do očí "Klid.." zopakovala jí mile Madalim. "pamatuj si, ona tady s námi stále je. Ale musela odejít dříve než my. Za poviností.. poviností strážce.. ale ona žije, akorát se z ní stala na věky vlčice" pronela Madalim. "Ale už to nebude nikdy tak jako pře tím" řekla Ellen a potáhla nosem. "Ellen.." zkoušel se jí to rozmuliv James. "Ne!" zařvala a utřela si slzy. "Ona byl moje máma! Zrovna se nám začalo dařit.." dopověděla zklesle. Wett jí dal ruku na rameno "My to víme, myslím si že na tebe Elis myslí" usmál se na ni. madalim kývla na Jamese že by už s Ellen měli jít. Když odešli Madalim se vydala za Kate "jak to snášíš?" zeptala se. "Dobře.. docela" odpověděla a sedla si na lavičku. kate zavřela oči "Kaira se mnou ještě tehdy mluvila, říkala že je tu naděje". "Jaká naděje?" zajímalo Madalim. "To nevím, ale už se to ani nedovím Kaira už odešla"
"To moc dobře vím.. taky mi chybí."
(ti co to nechápu tak Elis umřela :(, a právě jsou dušičky, chádk Ellen nezávidím ji..)
----

Lishan si znovu prohlédla Elizu "takže poslední strážce, jo?" zeptala se. "Přesně tak" odpověděla Kaira za ní. "Přesto mi to nejde do hlavy.. Ona má dceru a je poslední strážce.. kdo to sakra vymyslel?!"
"Osud" dodala vtipně Kaira. Eliza se jen dívala na zástupy její předchůdců.. ona má být poslední? Podívala se na dlouhý stul. "Jesli mám být poslední stážce tak jsem, do té války nejdu za vás ale za mou rodinu a přátelé!" řekla naráz a přivřela oči "nestrávím vaše hádaní! Je to hrůza, tam dole lidi trpí a moje dcera čeká kdy se vrátím a víte co? Já ji nesklamu!" řekla hrdě a otočila se aby odešla. "a máte to!" zasmála se Kaira a rozeběhla se za Elizou. "Pěknej projev bloncko" "Díky.. sakra, proč musíš mít bílé vlasy?!


heh, kameny O.o
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama